TOP lyžiarske strediská na Slovensku

lyziarske strediska slovensko

Užite si skvelý zimný teambuilding v najlepších slovenských lyžiarskych strediskách! Vychutnajte si okrem lyžovačky širokú ponuku doplnkových a adrenalínových aktivít ako skifox, snowcoote, snowbike, paragliding, kitewing, snowrafting, airboarding a mnohé ďalšie.

Prehľad TOP 5* lyžiarskych stredísk na Slovensku

Jasná Nízke Tatry

JASNÁ NÍZKE TATRY je najväčšie stredisko na Slovensku, s najlepšími prírodnými predpokladmi na lyžovanie a snowboarding. Okrem perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností tu nájdete aj SNOWPARK dizajnovaný pre začiatočníkov aj skúsených jazdcov a vyznavačov freestyle. V stredisku sú vhodné podmienky aj pre skialpinistovfreeride a bežecké lyžovanie. Veľa zábavy môžete zažiť aj pri Skifoxe, Snowscoote, Snowbike, kitewingu, paraglidingu, v lanovom parku, pri paintballe, či nočnej sánkovačke. Profesionálne služby na úrovni poskytuje stredisková lyžiarska a snowboardová škola, detská škôlka, požičovne, servis, úschovne a športové obchody. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca apríla. Kvalitný zasnežovací systém garantuje sneh až 5 mesiacov v roku.

Vyskúšajte nové fun-adrenalínové atrakcie! Naučte sa jazdiť a zažite zábavu na skifoxe, snowbike, snowscoote spolu s inštruktorom cez deň i večer.

Skifox, Snowbike, Snowscoot

Skifox - ideálne spojenie lyžovania a sánok. Sú vhodné pre nelyžiarov a tých, ktorí túžia skúsiť niečo nové.

Snowbike - snežný bicykel s minilyžami namiesto kolies.

Snowscoot - mix medzi BMX a snowboardom. Môžete to skúsiť bez akýchkoľvek znalostí lyžovania alebo snowboardingu.

Paragliding

Zoznamovacie kurzy paraglidingu -  jedno a dvojdňové. Zistíte, že celé krídlo je len kus poprešívanej látky, ktorá sa ovláda niekoľkými desiatkami šnúr. Naučíte sa ich spoznávať, rozdeľovať a ovládať. Zopár informácií o termike, o základoch lietania, krátka ukážka a môžete si to vyskúšať sami. Lieta sa z kopca s prevýšením 90 m. Zaujímavá forma zábavy aj pre firemnú akciu. (Odporúčame maximálne 10 osôb na jedenkrát.)

Pre Vás, ktorí máte chuť vyskúšať si to z poriadnej výšky, tu máme paragliding tandem. Spolu s inštruktorom môžete vyskúšať ten krásny pocit z lietania a pozrieť sa na svet z vtáčej perspektívy. Ponúkame Vám lety z viacerých kopcov Nízkych Tatier. (Maximálna skupina na 1 deň pri optimálnom počasí je 20 osôb.)

 

 

Kitewing v zime

Nielen známy energetický nápoj Vám dáva krídla, ale aj naša rezortná lyžiarska škola! Pre tých, ktorí radi vyskúšajú niečo nové, navyše adrenalínové, je tu KITEWING! Nové možnosti vyžitia na lyžiach či snowboarde s vetrom v plachte - v krídle. Ten kto má skúsenosti s windsurfingom si určite nenechá príležitosť zažiť niečo podobné na zasnežených svahoch Jasnej.

 

Viac informácií: http://www.jasna.sk/

 

Park Snow Štrbské Pleso

Lyžiarske stredisko v srdci Vysokých Tatier ponúka viac ako 23,21 km pravidelne upravovaných lyžiarskych tratí. Celková dĺžka zjazdoviek je 7,21 km, ktoré sú po celej svojej dĺžke zasnežované technickým snehom. Pre bežkárov sú k dispozícii bežecké trate v celkovej dĺžke 16 km. Určite nevynecháte príležitosť na vzrušujúce nočné lyžovačky, alebo pohľad na zasnežené pohoria z vtáčej perspektívy počas paraglidingu. Milovníci snowboard-adrenalínu môžu navštíviť snowpark na ľavej strane svahu Interski s možnosťou jumpovania a s využitím railov a prekážok.

Fun Park Štrbské Pleso 1355 m.n.m

Príďte, vyskúšajte a zažite jedinečný zimný adrenalín a zábavu na Štrbskom Plese. Najvyššie položený zimný fun park na Slovensku ponúka:

Snowtubing, Airboarding, Scooter- snowrafting, Snowrafting

Novinky- Snow ball- snežná guľa, View & photo point - špeciálne foto miesta, Special photopostcards & photo with bear- špeciálne foto pohľadnice & fotenie s medveďom

Weekend Snow bar- víkendový snežný bar, Organizácia apre ski, zábavných & športových programov, firemné akcie, Bungee jumping

 

Viac informácií: http://www.parksnow.sk/tatry/


Park Snow Veľká Rača

Medzinárodné lyžiarske stredisko PARK SNOW Veľká Rača Oščadnica sa nachádza na Kysuciach, v pohorí Kysucké Beskydy. Poloha strediska je veľmi zaujímavá, pretože sa nachádza v blízkosti hraníc s ČR a PL, takisto aj prístup do strediska je bezproblémový a počas zimy bezpečne udržiavaný. Najväčšou prednosťou strediska je jeho rozloha a dispozícia v troch rôznych, navzájom lyžiarsky prepojených lokalitách - Dedovka, Marguška a Lalíky.

Nájdete tu zjazdovky všetkých náročností, takže si tu dobre zalyžujú všetci od začiatočníkov až po najnáročnejších lyžiarov. Ponuka služieb je pestrá - školy a škôlka, úschovňa, ski servis, požičovňa lyží a predajňa športových potrieb. Na spestrenie lyžovačky je možné požičať si skifox alebo zažiť adrenalín na bobovej dráhe, ktorá je najväčšou atrakciou v stredisku. Samozrejme v našej ponuke nechýba ani večerné lyžovanie.
 
K dispozícii je takmer 14 km pravidelne upravovaných zjazdoviek, všetky sú zasnežované technickým snehom. Počet zjazdoviek: 13, z toho 7 modrých (ľahká náročnosť), 4 červené (stredne ťažká), 2 čierne (ťažká). Vyznávači bežeckého lyžovania si tiež prídu na svoje, nachádzajú sa tu bežecké trasy - Stopa zdravia v dĺžke 1, 3 a 5 km. Nástup na uvedené trasy je od vrcholovej stanice sedačkovej lanovky v Dedovke.

Viac informácií:  http://www.parksnow.sk/raca/

 

Skipark Ružomberok

Lyžiarske stredisko SKI PARK Ružomberok sa nachádza na úbočiach Veľkej Fatry nad mestom Ružomberok v nadmorskej výške 545 až 1209 m.n.m. SKI PARK Ružomberok je známy svojou výbornou geografickou polohou, pretože mesto Ružomberok leží na hlavnom cestnom turistickom ťahu Žilina – Vysoké Tatry.

Moderné lyžiarske stredisko Ski Park Ružomberok ponúka návštevníkom bohaté športové vyžitie najmä počas zimnej sezóny. Je vyhľadávaným miestom oddychu nielen pre domácich návštevníkov, ale aj zahraničných turistov. Je to jedno z najmodernejších stredísk na Slovensku, s vysokým štandardom služieb, servisným programom a starostlivosťou o zákazníka.

Nájdete tu 12 km zjazdových tratí,najdlhšia trať meria 3900 m. Trate sú udržiavané umelým zasnežovaním. Celková prepravná kapacita je 8500 osôb/hod., prepravu zabezpečuje 8- miestna kabínková lanovka, 4 sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky, 4 vleky pre začiatočníkov a deti.

Viac informácií :http://www.skipark.sk/

 

Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica je jedna z najväčších a najkrajších osád na území Vysokých Tatier. Nachádza sa 6 km východne od Smokovca, na úpätí Lomnického štítu.

Skvelé lyžovanie v Lomnickom sedle a nové široké zjazdovky zo Skalnatého plesa dole do Tatranskej Lomnice sú vďaka novému zasnežovaciemu systému a novej štvorsedačkovej lanovke Štart - Čučoriedky garanciou najlepšej lyžovačky na slnečnej strane Vysokých Tatier. Z výšky 2196 m n.m. zlyžujete cez Lomnické sedlo 5,5 km dlhou zjazdovkou do Tatranskej Lomnice. Nezabudnuteľnou atrakciou je výstup visutou lanovkou na Lomnický štít.

V Tatranskej Lomnici stále pribúdajú zariadenia pre športovo-rekreačné aktivity - bazény, tenisové kurty, minigolf, fitnes centrá, kasína, požičovne športových potrieb, lukostreľba a iné.

V zime klzisko, zjazdové trate rôznej náročnosti, bežecké trate, lyžiarske škôlky atd. V Tatranskej Lomnici je možné navštíviť nielen zaujímavé Múzeum TANAPu, ale i unikátnu Expozíciu tatranskej prírody. Dobré cestné, železničné i autobusové spojenia umožňujú kratšie i dlhšie výlety do okolia.

Snowtubing na Hrebienku

Zažite riadnu dávku zábavy a adrenalínu na snowtubingu na Hrebienku! Vyskúšajte si divokú jazdu po rýchlom snežnom tobogáne, smerom hore vás vyvezie pohyblivý pás.

Funtools

Zabavte sa na zimných funtools - adrenalínových atrakciách, ktoré garantujú výbornú zábavu aj pre nelyžiarov. 

skifox - ideálne spojenie lyžovania a sánok
snowbike - snežný bicykel s minilyžami namiesto kolies

snowscoot - mix medzi BMX a snowboardom

Viac informácií: http://www.vt.sk/strediska/tatranska-lomnica/sk/zima/

 

Vrátna Free Time Zone

Lyžiarske stredisko Vrátna Free Time Zone sa nachádza v národnom parku Malá Fatra. Počas lyžovania sa návštevníkom naskytujú nádherné výhľady na vrchy Veľký Rozsutec, Stoh a na okolitý hrebeň Malej Fatry. Vrátna patrí medzi najväčšie a najkrajšie slovenské lyžiarske strediská. Počas zimnej sezóny  stredisko poskytne kvalitné služby od požičovní lyží a snowboardov, cez servis, lyž. školy a výbornú lyžovačku na 18 zjazdovkách v celkovej dĺžke 14 km, z ktorých 8,5 km je umelo zasnežovaných a 12 km pravidelne upravovaných.

Zjazdovky budú sprístupnené 14 vlekmi a 2 modernými lanovými dráhami/ 4-sedačka a 8-miestna kabínková lanovka/ s prepravnou kapacitou cca 11 500 osôb/hod. Okrem homologizovaných zjazdoviek tu nájdete aj freeride zónu, bežecké trate a takisto ju vyhľadávajú skialpinisti či turisti zo širokého okolia. Kvalitu lyžiarskeho strediska potvrdzuje aj fakt, že vo Vrátnej trénujú najúspešnejší slovenskí zimní športovci zjazdárka Veronika Zuzulová a strieborný olympionik Radoslav Židek.

Počas zimných a jarných prázdnin pribudnú v lyžiarskom stredisku veselé súťaže pre deti i dospelých, animačné programy , testovacie a predvádzacie akcie športových značiek, športové exhibície.

Viac informácií: http://www.vratna.sk/

Zavrieť
  1. Označte hotely, ktoré Vás zaujali.
  2. Pokračujte tu - POŠLITE HROMADNÚ POŽIADAVKU NA CENOVÚ PONUKU.
  3. E-mailom dostanete cenovú ponuku priamo od hotelových event managerov.

Poslať požiadavky