Teambuilding tip: Rafting na Slovensku

rafting slovakia

Rafting je jednou z najobľúbenejších teambuildingových outdoorových aktivít. Rafting zlepšuje schopnosti tímovej spolupráce, na splave každý zabudne na svoje každodenné starosti, jediný problém je vodný živel, ktorý prekonáte tímovou prácou a za pomoci skúseného inštruktora

Pri splavovaníje dôležité, aby ste dôverovali svojim kolegom a zároveň robili všetko pre to, aby sa oni mohli spoľahnúť na vás. Práve preto sa stal rafting vyhľadávanou aktivitou pre firemný teambuilding. Slovensko ponúka zaujímavé možnosti pre rafting na umelých vodných kanáloch aj perejach riek Dunajec, Belá, Váh, Orava a Hron.

 

Umelé areály

Areál vodných športov v Čunove

Čunovský vodný kanál sa nachádza 20 km od Bratislavy a je určený pre všetkých, ktorým sa nechce ďaleko cestovať za raftovým dobrodružstvom. V Areáli vodných športov je vybudovaný jeden z najlepších umelých vodných kanálov na svete. Obtiažnosť splavu sa dá regulovať klapkami, ktoré vpúšťajú vodu do kanálov. Čunovský kanál má 5 rôznych druhov tratí, ktoré sa dajú meniť a prispôsobiť.

Areál ponúka širokú škálu aktivít na divokej vode: Rafting na šesťmiestnych člnoch, Rafting na trojmiestnych člnoch (V.I.P. rafting), hydrospeed, jazdy na vodných skútroch a iné. Aktivity sú určené pre jednotlivcov aj skupiny. Preprava do areálu je ľahko dostupná autom, ale aj po hrádzi na bicykli či korčuliach smer Danubiana, kde si zaraftujete a strávite tu príjemné popoludnie.

Areál je ideálnym miestom na uskutočnenie Vášho firemného teambuildingu. Okrem raftovania ponúka areál rôzne zábavné atrakcie či už na vode, vo vzduchu, strelecké atrakcie, motivačné hry a i. Samozrejmosťou sú i možnosti cateringu a technického zabezpečenia Vašej akcie.

Viac informácií: www.raftovanie.sk

 

Areál vodného slalomu v Liptovskom Mikuláši

Areál sa nachádza priamo v meste Liptovský Mikuláš, na brehu rieky Váh, z ktorej je aj napájaný. V areáli sú vedené dve samostatné trate, ktoré sa približne v strede spájajú a ďalej pokračujú spolu späť do rieky Váh. Ľavá trať s ťažšou obtiažnosťou sa volá ”Váh” a pravá kratšia, ale zato náročnejšia sa volá ”Orava”.

Kanál bol umelo vyhĺbený, ale brehy vyložené oblými kameňmi pozvoľna klesajúce do koryta mu dávajú prírodný charakter. Areál je využívaný vodnými slalomármi, ale svoje miesto si tu nachádzajú aj rafteri a ródeisti. Divoké vody tohto areálu môže využiť aj verejnosť vďaka športovej agentúre, ktorá tu prevádzkuje komerčný rafting a požičovňu vodáckej výstroje.

Využitie divokej vody bude určite príjemným spestrením Vašich firemných akcií. Firmy určite ocenia i možnosti cateringu, vypožičania párty stanov, nafukovacích a fun atrakcií, či ponuku darčekových poukazov.

Viac informácií: www.actionland.sk, www.actionsports.sk, www.raftingadventure.sk

 

Splavné rieky

Rieka Dunajec

Prielom Dunajca je jednou z najkrajších prírodných rezervácia v Európe. V dĺžke 8,5 km ho vymodelovala rieka Dunajec v podloží pieninského úseku bradlového pásma. Údolie rieky je tu hlboké 200 - 300 m a koryto vytvára 7 veľkých meandrov. Turistický chodník popri rieke v prielome spája známy Červený Kláštor s obcou Lesnica na opačnej strane.

Splav rieky je možný tradične- na drevených pltiach, alebo moderne- na raftových člnoch. Splav na rafte je vďaka svojej nenáročnosti vhodný aj pre osoby, ktoré nikdy nesedeli v člne ( rodiny s deťmi, firemné akcie a pod.). Splavom Vás sprevádza inštruktor. Na konci splavu je možnosť zorganizovania pikniku v prírode pod zrubovým prístreškom, s podávaním goralských špecialít pri ľudovej hudbe.

Všetko potrebné pre Váš teambuilding nájdete na stránke:  www.canoeraft-dunajec.sk a www.mutton.sk.

 

Rieka Belá

Belá je najnavštevovanejšou a najdravšou prírodnou riekou na Slovensku. Na splav Belej určite tak skoro nezabudnete. Splav Belej odkryje pohľad na divokú prírodu, ktorý bol pre Vás doposiaľ neprístupný. Rieka je svojou náročnosťou vhodná hlavne pre skúsenejších vodákov. Splav vám však pripraví množstvo nezabudnuteľných chvíľ. Belá vám učaruje množstvom perejí a prírodných prekážok.

Splav Belej patrí isto k jednému z najatraktívnejších a najlákavejších na Slovensku, aj preto sa teší každoročne veľkému záujmu. Dĺžka splavu je približne 2 hodiny. Rieku je možno splavovať od cestného mostu v Podbanskom po prístavisko vo Vavrišove.

Možnosti raftingu na rieke Belá ponúka viacero raftingových a cestovných kancelárií. Tieto vám okrem samotného splavu zabezpečia i sprievodné aktivity, dopravu, ubytovanie, catering a i.

Viac informácií: www.mutton.sk/sk/rafting-bela/, www.actionsports.sk/rafting/bela, www.raftovanie.sk

www.raftingadventure.sk , www. actionsports.sk

 

Rieka Váh

Váh je naša najdlhšia rieka. Rafting na Váhu predstavuje menej náročné podujatie a je vhodné aj pre menej skúsených. Splavuje sa 11 km úsek od Červeného Kúta,čo je len kúsok pod sútokom Bieleho a Čierneho Váhu, ktorý prechádza nádhernými zákutiami liptovskej prírody.

Okrem tohto úseku je možné splavovať aj úsek Lipovec - Strečno (13 km) v krásnom meandrovom úseku rieky pod Strečnom. Tento úsek ponúka nádherný rafting posledným neregulovaným úsekom prielomu Váhu cez Veľkú Fatru pod zrúcaninami Starého hradu a Strečna, známym pltníckym úsekom popri Margite a Besnej.

Nenáročnosť splavu a krásne výhľady na okolitú prírodu potešia každého účastníka. Samozrejmosťou sú i možnosti sprievodných akcií a technického zabezpečenia akcie (catering, doprava, požičanie výstroja, inštruktor).

Viac info: www.actionsports.sk/rafting/vah, www.mutton.sk/sk/rafting-splavovanie-vah,

www.raftovanie.sk, www.actionsports.sk

 

Rieka Orava

Rieka pôvodne vznikala sútokom Bielej a Čiernej Oravy. Obidve dnes ústia do priehradného jazera, ktoré svojou rozlohou zasahuje až na územie Poľska. Od priehrady rieka tečie juhozápadným smerom až k ústiu do Váhu. Celé územie rieky je vyhlásené za chránené a ponúka krásne pohľady na okolitú krajinu.

Splav je organizovaný na rieke v jej poslednej časti, trasa je dlhá 8,5 km. Nachádza sa v Kraľovianskej doline medzi obcami Párnica - Kraľovany a pohoriami Šipská Malá Fatra - Krivánska Malá Fatra. Striedajú sa tu prudšie úseky s tichou, takmer stojatou hladinou. Tok má po celej dĺžke prirodzenú podobu s množstvom meandrov. Samotný splav trvá 1 až 1 a pol hodiny, čo závisí od výšky vodného toku a od zloženia posádky v člne.

Viac informácií: www.actionsports.sk/rafting/orava,

www.mutton.sk/sk/rafting-splavovanie-orava/www.oravasplav.szm.sk

 

Rieka Hron

Rafting na rieke Hron ponúka splav na druhej najväčšej rieke Slovenska. Na splav je vhodných viacero úsekov rieky. Úsek od Červenej skaly po Polomku doporučujeme len skúseným vodákom. Úsek Polomka – Sliač je vhodný aj pre začiatočníkov, treba však rátať so silným prúdením vody. Úsek Sliač – ústie do Dunaja je pohodový, vhodný aj pre rodiny s deťmi.

Hron je na Slovensku najobľúbenejšia splavná rieka a každoročne ju navštívi mnoho vodákov. Povodie ponúka viacero možností ubytovania a stravovania, organizujú sa hlavne viacdňové výlety spojené s kempovaním.

Splavovanie rieky Hron je vhodná alternatíva pre viacdňový firemný teambuilding. Splavovanie rieky v krásnej slovenskej prírode od Tatier až po Dunaj, kempovanie v prírode, spojenie síl pre spoločný cieľ a sprievodné atrakcie určite posilnia Vášho tímového ducha.

Viac informácií: www.actionsports.sk , www.mutton.sk,

www.splavhrona.sk, www.splav-hrona.sk

Zavrieť
  1. Označte hotely, ktoré Vás zaujali.
  2. Pokračujte tu - POŠLITE HROMADNÚ POŽIADAVKU NA CENOVÚ PONUKU.
  3. E-mailom dostanete cenovú ponuku priamo od hotelových event managerov.

Poslať požiadavky