Objavte Sous-Vide - Nový štýl varenia v Tulip House Boutique Hotel

gurmanstvo, slovakia

Objavte miesto, kde sa priamo v srdci Bratislavy stretáva šarm histórie s eleganciou súčasnosti. Miesto, kde si vychutnáte dokonalý súlad neopakovateľných chutí v bohémskom francúzskom štýle s najkvalitnejšími receptúrami modernej gastronómie Sous-Vide. Vitajte v Tulip House Boutique Hoteli*****.

Očarujúca historická budova v secesnom štýle, moderný interiér v sviežich  farbách, luxusné vybavenie a služby na najvyššej úrovni vytvárajú ideálnu kombináciu pre výnimočný hotel. 24 Business Apartmánov vyniká nielen svojou rozlohou (50 - 90 m²), ale aj vybavením prispôsobeným pre dlhodobé pobyty. Najnáročnejšiu klientelu uspokojí Luxury Apartmán, zariadený v elegantnom štýle viedenského Art Nouveau. Exkluzívny taliansky nábytok tu zdobia šperkové motívy značky Swarovski. Na najvyššom poschodí ponúka hotel 4 mezonetové penthousy (180 – 210 m²).

Lucia Meňhárová, riaditeľka hotela: ´Náš hotel je výnimočný tým, že sídli v historickej budove, ktorá kedysi slúžila ako obytný dom. Vďaka tomuto priestorovému riešeniu bol aj hotel navrhnutý tak, že tu máme len apartmány s rozlohou od 50 do 210 m2. Kombinácia historického šarmu, moderného vybavenia, štedrej rozlohy apartmánov a vzdušných vyvýšených stropných stien je výnimočným lákadlom pre našich zákazníkov.´

Hotelová reštaurácia Rhapsodypatrí medzi najlepšie bratislavské reštaurácie a ponúka vynikajúce špeciality medzinárodnej i domácej kuchyne so širokým výberom kvalitných vín a neopakovateľne výnimočných lahodných dezertov. Priestory bývalej klenutej pivnice dnes zaručujú intimitu a zážitok gurmánskych pochúťok. Kuchársky tím Reštaurácie Rhapsody neustále prináša svojim hosťom nové inšpirácie v podobe sezónnych špecialít a trendov modernej gastronómie. Novinkou je príprava gurmánskych pochúťok pomocou technológie Sous-Vide.

Sous-Vide je nový štýl varenia, pri ktorom sa prípravou zachovávajú výživové hodnoty jedla. Pri varení Sous-vide (francúzsky „vo vákuu“, čítaj sú vit) sa jedlo pripravuje vo vákuu v hermeticky uzavretých plastových vreckách pri nízkych teplotách počas dlhej doby.

Cieľom metódy Sous-Vide je zachovať potraviny čerstvé a plné živín aj počas varenia. Trvanlivosť potravín predlžuje vákuová balička, ktorá poslúži na surové i varené potraviny. Vákuovo zabalené potraviny je možné skladovať v chladničke, ako aj v mrazničke, kde sa zjemňuje štruktúra mäsa a porcie sú ihneď k dispozícii na servírovanie.Potraviny zabalené vo vákuu si zachovávajú svoju arómu, chuť a rovnaký obsah vitamínov a minerálov.

V modernej gastronómii Sous-Vide používajú predovšetkým najslávnejší kuchári sveta. Táto technológia varenia sa v súčasnosti uplatňuje v radoch najvychytenejších šéfkuchárov aj v Českej republike a na Slovensku ako horúca novinka, vďaka ktorej je možné pripraviť kompletné menu.

Inšpirácia prišla z iniciatívy šéfkuchára Andreja Zedníčka, ktorý obľubuje francúzsku kuchyňu, rád objavuje moderné trendy a prináša do kuchyne reštaurácie Rhapsody štýlové inovácie.

Ako nám prezradil Marek Gura, zástupca šéfkuchára reštaurácie Rhapsody,metódou Sous-Vide je možné spracovať takmer všetky suroviny: ´Prepeličky, jahňacie lýtka, panenku, steaky, všetko pripravujeme v Sous-Vide. Hostia reagujú na novinku Sous-Vide veľmi dobre, sú informovaní o tom, že príprava metódou Sous-Vide môže trvať trochu dlhšie. Napríklad medium steak sa pripravuje 19 minút v  Sous-Vide a potom sa pečie 5 minút na grile. Určite to však stojí za to a hostia sú veľmi spokojní.´

V Tulip House Boutique hoteli si skutočne prídu na svoje všetky maškrtné jazýčky. Nechajte sa aj vy zlákať tými najlahodnejšími dezertami od šéfcukrárky Lucie Miškovej, ktorej špeciality v jej predchádzajúcom pôsobisku v Londýne ochutnali aj celebrity ako Mariah Carey, Halle Berry či dokonca Nelson Mandela.

V ponuke Tulip House Boutique Hotela nájdete napríklad vynikajúcu Truffle tortu s mousse z tmavej čokolády a fantastické cheesecaky, ktoré sa pripravujú zo 100%-ného ovocného pyré bez pridania farbív. Tradičnejšie dezerty zastupuje napr. Písecká torta s jahodovým a, maracujovým mousse, dozdobená šľahačkou, jahodami a čerstvou maracujou s puncom exotiky.
Ak hľadáte v Bratislave miesto pre skutočné gurmánske zážitky, Tulip House Boutique Hotel je voľbou, ktorá Vás určite nesklame.

www.tuliphouse.sk a www.rhapsodyrestaurant.sk

Zavrieť
  1. Označte hotely, ktoré Vás zaujali.
  2. Pokračujte tu - POŠLITE HROMADNÚ POŽIADAVKU NA CENOVÚ PONUKU.
  3. E-mailom dostanete cenovú ponuku priamo od hotelových event managerov.

Poslať požiadavky