Košice - Top 10 turistických atrakcií

kosice, slovakia

Prečo si vybrať pre organizáciu Vašej konferencie či školenia práve Košice? Okrem dobrej dopravnej dostupnosti lietadlom, vlakom i autom v rámci Slovenska má metropola východného Slovenska veľa čo ponúknuť.

1. Historické centrum mesta

Objavte bohatú históriu mesta, siahajúcu až do roku 1230 prechádzkou po historickom centre Košíc. Navštívte impozantnú najvýchodnejšiu gotickú katedrálu v Európe – Dóm sv. Alžbety a vychutnajte si unikátny výhľad na mesto z veže katedrály.

Zoznámte sa s najvýznamnejšími osobnosťami košickej metropoly v Múzeu voskových figurín v historickej Urbanovej veži a prineste si domov unikátne suveníry od umelcov z Uličky remesiel.

 

2. Steel aréna – Hokej i koncerty

Moderné mesto žije nielen hokejom a pripravovanými hokejovými majstrovstvami sveta 2011 ale aj koncertmi slovenských i medzinárodných hviezd a pravidelnými umeleckými predstaveniami.

Medzi najvýznamnejších umelcov, ktorí tu vystúpili patrí napr.  Elton John, Lord of the dance, Bryan Adams, Seal, Eros Ramazzotti, Scorpions, Enriqie Inlesias, Lenny Kravitz, Alexandrovci, Jevgenij Pljuščenko, Holiday on ice atď.

 

3. Medzinárodný maratón mieru

 

Najstarší európsky maratón mieru prvú októbrovú nedeľu priláka do mesta najlepších svetových bežcov i športových nadšencov, ktorí si chcú otestovať svoje sily v minimaratóne.

 

 

4. Košické Vianoce

Najkrajšie sviatky v roku majú v Košiciach unikátne čaro. Vianočné trhy, primátorský punč, korenisté varené víno, tradičné gurmánske špeciality, stánky s unikátnymi remeselnými výrobkami, to všetko spolu s koncertmi a kultúrnymi predstaveniami vytvára čarovnú atmosféru Vianoc v centre Košíc.

 

 

5. Štátne divadlo a Slovenská filharmónia

Spojte svoju návštevu Košíc s výnimočným kultúrnym zážitkom. Štátne divadlo ponúka v unikátnej historickej budove operné, baletné a činoherné predstavenia. Túto sezónu si vyberte z klasických predstavení  napr. Labutie jazero, Gizelle, Luskáčik, Faust a Margaréta, Figarova svadba či Predaná nevesta. Alebo sa zabavte na úspešných činoherných komédiách ako Chrobák v hlave ale Tom, Dick a Harry.

 

Štátna filharmónia sídliaca v Dome umenia, bývalej synagóge, pripravuje pravidelné symfonické koncerty i medzinárodné festivaly. K najnavštevovanejším patrí Košická hudobná jar, Medzinárodný organový festival a Festival sakrálneho umenia.

 

6. Cesta za vínom – výlety do Tokaja

Unikátny vinohradnícky región Tokaj je situovaný len 60 km južne od Košíc.  Tokajská vinohradnícka oblasť je jednou z piatich oblastí na svete, v ktorých sa pestuje hrozno na výrobu prírodne sladkých vín. Počiatky pestovania viniča v regióne spadajú do obdobia nadvlády Rimanov, kedy bol kraj súčasťou Panónie. Tokajské víno získalo obľubu aj na stole Ľudovíta XIV. či Márie Terézie, vďaka čomu získalo aj prívlastok ´Kráľ vín, víno kráľov´Ochutnajte víno kráľov vo výnimočnej atmosfére pôvodných tufových pivníc, ktoré už po stáročia chránia dubové súdky s lahodným mokom.  Nenechajte si ujsť ani ochutnávku špecialít tradičnej zemplínskej kuchyne.

 

7. Kultúrne pamiatky – výlety do okolia

Hrad Krásna Hôrka (70 km od Košíc)

Gotický hrad z roku 1320 patrí k najzachovalejším na Slovensku s pôvodnými interiérmi, kde je čo obdivovať. Zaujímavou je najmä hradná kuchyňa a zbierka zbraní. Medzi najvzácnejšie exponáty patrí napr. bronzové delo z roku 1547 so súdkom pušného prachu a zásobou delových gúľ alebo hradné pušky – hákovnice z 18. a 19. storočia. Pri hrade koncom 20. storočia inštalovali aj mohutný stredoveký prak, ktorý sa využíva počas každoročne organizovaných hradných hier.

 

Kaštieľ Betliar (75 km od Košíc)

Reprezentačné lovecké sídlouprostred nádherného anglického parku s romantickými stavbami, umelou jaskyňou a vodopádom. Rovnako zaujímavý je aj jeho interiér s galériou obrazov, hudobným a loveckým salónom, knižnicou, dobovým nábytkom a exotickými zbierkami. Za svoju rekonštrukciu dostal ocenenie EUROPA NOSTRA.

 

8. Turistika – prírodné atrakcie okolia mesta

Zádielská dolina (40 km od Košíc)

Unikátny kaňon Zádielskej doliny patrí k najzaujímavejším miestam pre lezenie na Slovensku. Je obľúbeným miestom pre nenáročné túry, ktoré môžete spojiť aj s návštevou zrúcaniny Turnianskeho hradu.

 

 

 

9. Lyžovanie za rohom – Lyžiarske stredisko Jahodná

V areáli strediska Jahodná (12 km od Košíc) sa nachádza 6 vlekov s celkovou prepravnou kapacitou 6940 osôb za hodinuVyskúšajte aj večerné lyžovanie s dĺžkou osvetlených tratí 560 metrov.

V lyžiarskom stredisku Jahodná si na svoje prídu aj priaznivci bežeckého lyžovania, keďže sa v rámci strediska nachádza 17 km tratí pre fanúšikov tohto športu.

 

 

10. Dobrodružstvo

Štvorkolky na Jahodnej

 Skupinové výlety a jazdy v prírode na štvorkolkách.

Let balónom

Let balónom už nie je nesplniteľným snom. Môže sa stať jednorazovým zážitkom na celý život, ale aj začiatkom krásneho hobby.

 

Parašutistický zoskok

Dotknite sa oblakov a vyskúšajte samostatný parašutistický zoskok (s tzv. základným výcvikom) alebo  tandemový zoskok s tandem-masterom. Unikátny zážitok na celý život.

 

 

Náš tip: DoubleTree by Hilton Košice ****

 

Kompletne zrekonštruovaný business hotel v modernom designe má výnimočnú polohu v centre Košíc.

Ponúka ubytovanie v 170 pohodlných izbách vrátane 10 apartmánov a viac než 1 200 m² flexibilných konferenčných a spoločenských priestorov, s kapacitou do 350 osôb s  najmodernejším technickým vybavením a  wifi pripojením na internet.      

Prezentácia hotela

 

Zavrieť
  1. Označte hotely, ktoré Vás zaujali.
  2. Pokračujte tu - POŠLITE HROMADNÚ POŽIADAVKU NA CENOVÚ PONUKU.
  3. E-mailom dostanete cenovú ponuku priamo od hotelových event managerov.

Poslať požiadavky