Adrenalín v podzemí - dobrodružné prehliadky Krásnohorskej jaskyne

unesco krasnohorske podhradie slovakiaZažite fantastické podzemné dobrodružstvo ako praví jaskyniari! Zabudnite na klasické turistické prehliadky jaskýň s elektrickým osvetlením a betónovými chodníkmi. Vy sa budete plaziť a šplhať chodbami iba v spoločnosti sprievodcu a živých netopierov. Krásnohorská jaskyňa, zapísaná v zozname UNESCO, vám ponúka unikátnu adrenalínovú prehliadku!

 

Adrenalínový teambuilding v jaskyni

Navštívte jaskyňu v sprievode skúsených vodcov v jaskyniarskom výstroji. Dostanete prilbu s čelovou banskou lampou a istiace lano s karabínou okolo pása. Nezabudnite si však priniesť pevnú obuv.

Sprístupnená trasa meria síce len 450 metrov, ale prejsť ju tam a späť trvá približne 2 hodiny. Na trase prejdete cez klzké drevené lavičky nad jaskynnou riečkou, nebezpečne vyzerajúce rebríky a úzke kamenné tiesňavy.

Najväčším adrenalínovým zážitkom je prechod po 16-metrovom lane cez malú roklinu s vodou. Tu Vám pomôže istenie druhým lanom, po ktorom rúčkujete a môžete sa naň pripnúť aj karabínkou. „Všetci to zvládnu, len si treba dávať pozor. Vstup do jaskyne majú povolený aj deti od šiestich rokov,“ povedal nám správca Jaroslav Stankovič.

Prehliadková trasa vedie ku Kvapľu rožňavských jaskyniarov, gigantickému 34 m vysokému kvapľovému stĺpu, ktorý bol donedávna zapísaný v Guinessovej knihe rekordov ako najväčší kvapeľ sveta. Aj keď to už dnes nie je pravda, je to monumentálny výtvor prírody, ktorý nemá v jaskyniach mierneho klimatického pásma obdobu.

Vstupy do jaskyne sú v sezóne (od 15. júna do 15. septembra.) o 9,00, 11,30 a 14,00 hod. Mimo sezóny je potrebné návštevu dohodnúť telefonicky alebo e-mailom vopred. Vzhľadom na obmedzený denný počet návštevníkov to odporúčame aj v sezóne.

Cena vstupu je 10€/ osoba, vstupy sa realizujú pri min. počte 4 osoby.

Viac informácií

Zavrieť
  1. Označte hotely, ktoré Vás zaujali.
  2. Pokračujte tu - POŠLITE HROMADNÚ POŽIADAVKU NA CENOVÚ PONUKU.
  3. E-mailom dostanete cenovú ponuku priamo od hotelových event managerov.

Poslať požiadavky